Strona głównaWiadomościPolskaDwa samobójstwa w Areszcie Śledczym w Lublinie. Sprawę bada prokuratura

Dwa samobójstwa w Areszcie Śledczym w Lublinie. Sprawę bada prokuratura

-

- Reklama -

Jednego dnia, w poniedziałek 30 października, w Areszcie Śledczym w Lublinie dwóch mężczyzn popełniło samobójstwo. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W ostatni poniedziałek października dwóch osadzonych, w wieku 26 oraz 34 lat, popełniło samobójstwo w Areszcie Śledczym. Jak donoszą media „strażnicy weszli do ich celi i odkryli, iż obaj targnęli się na swoje życie”.

- Reklama -

Obaj mężczyźni mieli popełnić samobójstwo w ten sam sposób, przez powieszenie. „O życie jednego z nich walczyli lekarze, niestety bezskutecznie” – czytamy na portalu kurierlubelski.pl. Sprawą zajmuje się prokuratura, która prowadzi śledztwo w kierunku art. 151 kodeksu karnego.

Informacje w tej sprawie przekazała portalowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prok. Agnieszka Kępka. „Jak się dowiedzieliśmy, to standardowa procedura w przypadku takich zdarzeń” – możemy przeczytać.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

O czym mówi art. 151 KK? Dotyczy on „namowy do samobójstwa i udzielenia pomocy” i brzmi następująco: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Dzisiaj (3 listopada) zwłoki tych dwóch osób zostały poddane sekcji. W jej trakcie lekarz stwierdził, że nie zauważa obrażeń, które wskazywałby na udział osób trzecich, a wszystkie obrażenia wskazują na samobójstwo – powiedziała prok. Kępka.

Z kolei major Łukasz Bielak z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie przekazał, że „niezależnie od działań prokuratury sprawę bada zespół funkcjonariuszy z Centralnego Zarządu Służby Więziennej”.

spot_img

Najnowsze