Strona głównaWiadomościŚwiatWojna w Izraelu owocuje antysemityzmem na Zachodzie. Pięciokrotny wzrost incydentów w Belgii

Wojna w Izraelu owocuje antysemityzmem na Zachodzie. Pięciokrotny wzrost incydentów w Belgii

-

- Reklama -

Od początku konfliktu w Strefie Gazy w Belgii zanotowano pięć razy więcej doniesień o przejawach antysemityzmu – poinformował w czwartek belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Żydzi w Belgii są atakowani werbalnie, wyśmiewani, a nawet dochodzi do fizycznych aktów agresji – podaje gazeta.

- Reklama -

„Dziecko żydowskie zostało zepchnięte z roweru, mężczyzna został kopnięty w brzuch, inny bez powodu został uderzony w twarz” – przekazała gazecie Shmira, żydowska organizacja, zrzeszająca wolontariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo społeczności żydowskiej w Antwerpii.

„Sytuacja w Antwerpii jest tak poważna, że społeczność żydowska domaga się pomocy armii” – napisał „HLN”. Opowiada się za tym również burmistrz miasta Bart De Wever. „Moją największą obawą jest to, że pojawią się przejawy prawdziwej przemocy” – powiedział w rozgłośni Radio 1 De Wever.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jak podaje „HLN” rząd w Brukseli na razie odrzuca takie rozwiązanie.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze