Strona głównaWiadomościPolskaKraków. Córka oskarżyła ojca o gwałty. Urolog stwierdził, że mężczyzna jest impotentem

Kraków. Córka oskarżyła ojca o gwałty. Urolog stwierdził, że mężczyzna jest impotentem

-

- Reklama -

68-latek oskarżony przez córkę o wielokrotne gwałty i molestowanie został uniewinniony przez krakowski sąd. Na decyzję wpłynęła opinia urologa, który stwierdził, że mężczyzna nie jest w stanie odbywać stosunków seksualnych. Kobieta zamierza się odwoływać.

Kobieta oskarżyła swojego ojca o wielokrotne gwałty i molestowanie, którego mężczyzna miał się dopuszczać w latach 2011-2014, a także w styczniu 2015 roku.

Sprawą zajęła się krakowska prokuratura, ale postępowania zostały umorzone.

Córka 68-latka złożyła w krakowskim sądzie tzw. subsydiarny akt oskarżenia. Mężczyźnie groziło od 3 lat pozbawienia wolności, jeśli sąd orzekłby, że jest winny. 68-latek utrzymywał, że jest niewinny.

Śledczy zbadali sprawę i w trakcie śledztwa ustalili, że kobieta mieszkała z rodzicami w domu, w którym każdy posiadał swój zamykany na klucz pokój.

Później kobieta wyjechała na studia i w domu miała wracać jedynie na weekendy.

Jedyne zeznania, które potwierdzały wersje kobiety, pochodziły od osób, które usłyszały o sprawie od niej samej. Byli to m.in. jej matka, przyjaciółka, psycholog.

Dodatkowo psycholog podważył zeznania kobiety, twierdząc, że są one niewiarygodne z psychologicznego punktu widzenia.

Oskarżonego mężczyznę zbadał także urolog, który stwierdził, że 68-latek z powodu choroby nie jest w stanie odbywać stosunków seksualnych.

Na podstawie tych informacji sąd uniewinnił oskarżonego, a jego córce nakazał zwrócić ojcu koszty procesowe.

Kobieta się odwoła

Kobieta zamierza odwołać się od wyroku sądu. W jej apelacji zwrócona została uwaga na fakt, że sąd nie powołał biegłego seksuologa i przywołano fragment opinii biegłej psycholog, która stwierdziła u pokrzywdzonej elementy charakterystyczne dla relacji kazirodczej takie jak bezradność, zły stan emocjonalny oraz uzależnienie od sprawcy przemocy seksualnej. Przywołano także opinię psychiatry, według której kobieta cierpi na zespół stresu pourazowego.

Źródło: Love Kraków

Najnowsze