Strona głównaWiadomościŚwiatTragiczny wypadek na budowie. Są ofiary śmiertelne

Tragiczny wypadek na budowie. Są ofiary śmiertelne

-

- Reklama -

W poniedziałek rano w Hamburgu co najmniej cztery osoby poniosły śmierć na skutek zawalenia się rusztowania, a piąta osoba jest ciężko ranna; miejsce wypadku to plac budowy w hamburskim HafenCity – poinformował portal dziennika „Bild”. Liczba poszkodowanych może wzrosnąć, trwa akcja ratunkowa.

Według wstępnych informacji do wypadku doszło około godz. 9 na dużym placu budowy Westfield Hamburg-Uebersee przy Chicagostrasse. Na kilku poziomach zawaliło się rusztowanie budowlane, na którym znajdowało się co najmniej ośmiu pracowników.

Jak potwierdził rzecznik straży pożarnej Philipp Baumann, prowadzona jest „trudna akcja ratunkowa”, aby dotrzeć do przygniecionych osób. Na miejscu pracuje prawie 60 ratowników, kilka ekip pogotowia ratunkowego i karetek. Wezwano także helikopter ratunkowy.

Obecnie nie jest jasne, ilu pracowników zostało rannych w wyniku wypadku. Nie wiadomo też, ile dokładnie osób mogło zostać przygniecionych przez rusztowanie.

Z całego dużego placu budowy ewakuowano pozostałych pracowników budowlanych, czyli około 700 osób.

Jak przypomniał „Bild”, dzielnica Uebersee w HafenCity to jeden z największych placów budowy w Hamburgu. W rejonie tym powstają centrum handlowe, restauracje, biura i hotele.

Źródło:PAP

Najnowsze