Strona głównaWiadomościPolskaŁódzkie. Ciało 87-latki znalezione w lesie

Łódzkie. Ciało 87-latki znalezione w lesie

-

- Reklama -

W lesie pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) odnaleziono ciało 87-latki, która zgubiła się podczas grzybobrania.

Seniorka była poszukiwana w lesie po tym, jak po grzybobraniu nie pojawiła się w wyznaczonym miejscu. Najpierw poszukiwania prowadzili bliscy kobiety, a gdy po kilku godzinach nie udało im się jej odnaleźć, zawiadomili służby.

Wówczas w poszukiwania zaangażowali się policjanci, straż leśna, straż pożarna, a także drony i psy tropiące.

Mimo zaangażowania służb i większej ilości osób, nie udało się odnaleźć kobiety. Dopiero w niedzielę przypadkowa osoba trafiła na – niestety nieżyjącą już – kobietę.

Policja, w związku z tymi tragicznymi wydarzeniami, postanowiła przestrzec grzybiarzy przed zdradliwością leśnych wędrówek.

„W pewnym momencie wszystkie drzewa i krzewy mogą się nam wydać identyczne, szczególnie gdy zapada zmierzch. Policja zwraca się z apelem do grzybiarzy aby wybierając się do lasu nie zapominali o podstawowych środkach ostrożności. Do lasu wybierajmy się wczesnym rankiem lub za dnia, a nie pod wieczór, najlepiej w kilka osób” – przekazali w komunikacie policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego.

Funkcjonariusze radzą także poinformować bliskich o tym, gdzie będziemy zbierać grzyby i mieć przy sobie naładowany telefon.

„Można również rozważyć zabranie kamizelki odblaskowej, gdyż w razie nocnych poszukiwań osoba taka będzie bardziej widoczna w świetle latarek bądź szperaczy. Można zabrać ze sobą również latarkę, która będzie pomocna w przypadku zgubienia się. Nie wchodźmy w głąb lasu nie znając go. Starajmy się nie oddalać od samochodu i głównej drogi aby słyszeć przejeżdżające z daleka pojazdy” – czytamy dalej.

Źródło:Radio Łódź

Najnowsze