Strona głównaWiadomościPolitykaOświadczenie prezydenta Dudy. Są dwaj kandydaci na premiera

Oświadczenie prezydenta Dudy. Są dwaj kandydaci na premiera

-

- Reklama -

Konsultacje z liderami ugrupowań sejmowych były bardzo odpowiedzialne, z bardzo poważnym podejściem do tej niezwykle ważnej sprawy państwowej, jaką jest ukonstytuowanie się przyszłego parlamentu i wyłonienie przyszłego rządu – oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda przypomniał w czwartek w Pałacu Prezydenckim, że przez ostatnie dwa dni odbywał konsultacje z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w nowym Sejmie.

- Reklama -

Przede wszystkich chcę bardzo podziękować uczestnikom tych spotkań ze wszystkich ugrupowań za przyjęcie zaproszenia, za przybycie i za bardzo merytoryczną atmosferę rozmów, z bardzo poważnym podejściem do tej niezwykle ważnej sprawy państwowej, jaką jest ukonstytuowanie się przyszłego parlamentu i wyłonienie przyszłego rządu – powiedział prezydent.

Według Andrzeja Dudy wszyscy do rozmów podeszli odpowiedzialnie. – Mieliśmy – śmiało mogę powiedzieć – bardzo dobre rozmowy, bardzo merytoryczne rozmowy. Po pierwsze, na temat kwestii personalnych. Po drugie, na temat kwestii merytorycznych związanych z różnego rodzaju zagadnieniami, których rozpatrywanie i w których decyzje polityczne czekają nasz w bliższej lub dalszej przyszłości – dodał prezydent.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dwaj kandydaci na premiera

Zjednoczona Prawica poinformowała, że kandydatem na premiera z ich strony będzie Mateusz Morawiecki. Zakładają, że będą posiadali większość na sali sejmowej – powiedział Duda.

Kandydatem KO, Trzeciej Drogi i Lewicy jest Donald Tusk – kontynuował.

Jednocześnie Duda podkreślił, że nie widzi „dzisiaj powodu, aby skracać konstytucyjną, 4-letnią kadencję Sejmu”. Ta kończy się 12 listopada. Na 13 listopada Duda zaplanował pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji.

spot_img

Najnowsze