Strona głównaWiadomościPolskaAmbasador Izraela udziela reprymendy polskiemu ministrowi spraw zagranicznych

Ambasador Izraela udziela reprymendy polskiemu ministrowi spraw zagranicznych

-

- Reklama -

Ambasador Izraela w Polsce, Ja’akow Liwne, udzielił publicznej reprymendy szefowi polskiej dyplomacji. Dyplomata udostępnił wpis polskiego ministra spraw zagranicznych, Zbigniewa Raua, i opatrzył go kąśliwym komentarzem.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau pochwalił się w swoich mediach społecznościowych spotkaniem z ambasadorami państw arabskich.

- Reklama -

„Odbyłem wczoraj wzruszające spotkanie z Ambasadorami krajów arabskich w Warszawie. Usłyszałem słowa smutku z powodu ogromnych ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy i wyrazy solidarności z Palestyńczykami” – napisał na X (dawniej Twitter) szef polskie dyplomacji.

„Podkreśliłem, że życie każdego człowieka jest bezcenne. Polska nie zgodzi się na podwójne standardy w tym zakresie. Powtórzyłem moje zdecydowane potępienie dla masowego zabijania ludności cywilnej. Wyraziłem zrozumienie dla palestyńskich aspiracji politycznych. Polska ze swojej historii zna straszne poczucie opuszczenia przez społeczność międzynarodową” – dodał dalej Rau.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Ten wpis polskiego ministra podał dalej ambasador Ja’akow Liwne, opatrując go takim komentarzem:

„Mam nadzieję, Panie Ministrze Zbigniewie Rau, że wezwał Pan też kraje arabskie do potępienia przerażających zbrodni #HamasNazi i uznania prawa istnienia Izraela jako państwa żydowskiego oraz obrony swoich obywateli. Cokolwiek mniej jest po prostu nieakceptowalne” – napisał szef izraelskiej misji dyplomatycznej w Polsce.

spot_img

Najnowsze