Strona głównaWiadomościŚwiat"Istnieje związek między terroryzmem a nielegalną imigracją"

„Istnieje związek między terroryzmem a nielegalną imigracją”

-

- Reklama -

Premier Włoch Giorgia Meloni oświadczyła w środę w Rzymie, że istnieje związek między terroryzmem a nielegalną imigracją.

W wystąpieniu w Senacie przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem Rady Europejskiej szefowa włoskiego rządu mówiła o potrzebie przeciwdziałania nielegalnej imigracji i stwierdziła, że istnieje związek między tym zjawiskiem a terroryzmem.

Podkreśliła, że trzeba zdać sobie sprawę z ryzyka, jakie płynie z „radykalizacji często nielegalnych imigrantów”.

Pomylili się ci, którzy wykluczyli związek między terroryzmem i nielegalną imigracją i kontynuowali „błędną politykę otwartych drzwi” – oceniła Meloni.

Następnie premier oznajmiła: “Służby wywiadu potwierdzają, że ze szlaku bałkańskiego może napłynąć największe zagrożenie dla nas”. Tym uzasadniła decyzję jej rządu o czasowym zawieszeniu układu z Schengen i przywróceniu kontroli na granicy ze Słowenią. Za konieczną uznała obronę zewnętrznych granic UE oraz zwalczanie przemytu migrantów.

“Mamy obowiązek zwiększyć czujność” – zaznaczyła Meloni.

Odnotowała powrót tzw. samotnych wilków, czyli terrorystów atakujących w Europie. „Chcą znów atakować naszą wolność, nasz styl życia. Chcą wywołać u nas strach, żebyśmy zrezygnowali z naszej codzienności; nasza odpowiedź w Europie musi być jasna i jednoznaczna. Nie uda im się” – zapewniła.

Najnowsze