Strona głównaWiadomościPolitykaKoalicja PiS-PSL? Jakubiak: Może za rok

Koalicja PiS-PSL? Jakubiak: Może za rok

-

- Reklama -

Poseł-elekt Marek Jakubiak, w przeszłości związany z Pawłem Kukizem, później z Konfederacją, a teraz znów z Kukizem, a przez niego z PiS-em, porusza temat ewentualnej koalicji PiS-PSL.

Dawny antysystemowiec, a obecnie poseł-elekt z K’15, który do Sejmu wejdzie z list Prawa i Sprawiedliwości, mówił w TVP o możliwości powstania koalicji PiS-PSL.

Zdaniem Marka Jakubiaka na ten moment na taki sojusz się nie zanosi. Polityk nie wyklucza jednak, że koalicja ludowców z pisowcami powstanie w przyszłości.

– Presja społeczna jest tak wysoka, emocje są na tak wysokim poziomie, że tylko czas może te emocje uspokoić, a nie koalicje PiS. Rozmowy z PSL, o których mówią niektórzy politycy PiS, są tak tajne, że o nich nic nie wiem. Dziś na powstanie koalicji nie postawię ani złotówki, może za rok –
stwierdził na antenie TVP Jakubiak.

Władysław Kosiniak-Kamysz oficjalnie o tym, z kim wejdzie do rządu

Władysław Kosiniak-Kamysz wykluczył koalicję z PiS. Kosiniak-Kamysz rząd chciałby współtworzyć z partiami tzw. paktu senackiego – z Koalicją Obywatelską, z Lewicą, z Polską2050 i z samorządowcami.

– Taki mandat uzyskałem do reprezentowania PSL w tych negocjacjach. Wspólnie z przewodniczącym Rady Naczelnej i Prezydium Naczelnego Komitetu Wykonawczego będziemy te sprawy prowadzić. Osobiście w tych sprawach będę uczestniczył – powiedział.

Władysław Kosiniak-Kamysz oficjalnie o tym, z kim wejdzie do rządu

Źródło:TVP

Najnowsze