Strona głównaWiadomościŚwiatIzrael zaatakował dwa największe lotniska w Syrii

Izrael zaatakował dwa największe lotniska w Syrii

-

- Reklama -

Według syryjskich mediów rządowych Izrael ostrzelał rakietami w niedzielę rano lotniska w Damaszku i Aleppo, jedna osoba zginęła. Resort transportu poinformował, że oba porty lotnicze są nieczynne, a loty kierowane są na lotnisko międzynarodowe w Latakii – relacjonuje Associated Press.

Reuters podaje, że rząd Izraela ma zamiar ewakuować 14 miejscowości położonych w pobliżu granicy z Syrią i Libanem.

- Reklama -

Dziennik „New York Times” napisał w piątek, że Irańczycy z Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej oraz bojownicy libańskiego Hezbollahu pomagali w szkoleniu zamachowców z Hamasu w Libanie i Syrii.

W czwartek baza al-Tanf w południowej Syrii, w której znajduje się kontyngent sił USA I instalacje naftowe firmy Conoco na wschodzie kraju, gdzie również stacjonują amerykańscy żołnierze zostały zaatakowana rakietami i dronami.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wkrótce potem do podobnej sytuacji doszło w bazie sił lotniczych Ain al-Asad na zachodzie Iraku, w której także znajduje się kontyngent sił USA.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze