Strona głównaWiadomościPolitykaTajemniczy wpis Sławomira Mentzena. Co chce przez to powiedzieć?

Tajemniczy wpis Sławomira Mentzena. Co chce przez to powiedzieć?

-

- Reklama -

W Konfederacji trwa burza w związku z usunięciem przez sąd partyjny Janusza Korwin-Mikkego z Rady Liderów Konfederacji i zwieszeniu go w prawach członka partii. Współprzewodniczący Konfederacji i prezes partii Nowa Nadzieja do tej pory milczał, ale w końcu zdecydował się zabrać głos. Dość tajemniczo.

Przypomnijmy: w Konfederacji trwają rozliczenia po wyniku wyborczym znacznie niższym od oczekiwanego. Szef sztabu Witold Tumanowicz, próbując zrzucić z siebie winę za porażkę, we wtorek złożył do sądu partyjnego wniosek o ukaranie Korwin-Mikkego za „sabotowanie kampanii”.

- Reklama -

Ten sam Tumanowicz dzień później poinformował, że decyzją sądu partyjnego Korwin-Mikke został usunięty z Rady Liderów Konfederacji oraz zawieszony w prawach członka partii. Dodał, że nestorowi polskich wolnościowców grozi także całkowite wyrzucenie z partii „jeśli złamie warunki zawieszenia”.

Korwin-Mikke zdradził, że tym warunkiem jest zakaz dalszych wypowiedzi. – Mam w nosie tego typu groźby – skomentował dla PAP. Na Twitterze dodał: „Podobno zostałem zawieszony i mam się nie wypowiadać. Dobre żarty!”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Głos zabrał także nowo wybrany poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który powiedział, że JKM został zawieszony ponieważ „dostawał konkretne zalecenia od szefa sztabu w trakcie kampanii wyborczej i nie przestrzegał tych zaleceń.”

Prezes Nowej Nadziei, partii Janusza Korwin-Mikkego, do tej pory nie zabrał głosu w sprawie. W czwartek 19 października wieczorem pojawił się jednak tajemniczy wpis Sławomira Mentzena na Twitterze.

„Synu, wspomagaj swego ojca w starości, nie zasmucaj go w jego życiu. A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił”. – napisał Mentzen.

Co o tym sądzić? Wsparcie i cios jednocześnie?

spot_img

Najnowsze