Strona głównaWiadomościPolitykaJednak rząd PiSu z PSLem? Sommer: "Po mieście krąży info..."

Jednak rząd PiSu z PSLem? Sommer: „Po mieście krąży info…”

-

- Reklama -

Wszystko wskazuje na to, że prezydent Andrzej Duda powierzy misję sformowania rządu koalicji, która zdobyła najwięcej mandatów w Sejmie czyli Zjednoczonej Prawicy.

PiS podejmie się misji zbudowania koalicji po wyborach. Jest to zadanie trudne albo nawet bardzo trudne. Próbować będziemy – powiedział w PE w Strasburgu europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).

- Reklama -

Jak zaznaczył, dojdzie „do nieformalnych, nieoficjalnych” rozmów z partią PSL. Jego zdaniem rozmowy będą „lewarować” pozycję PSL-u w relacjach z Platformą Obywatelską i Lewicą.

„W związku z tym, żeby doszło do ewentualnej, potencjalnej koalicji – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Nowa Lewica – Donald Tusk będzie musiał więcej „płacić” PSL, pewnie marszałkiem Sejmu, być może (…)położeniem na stół kwestii wyborów prezydenckich, a więc może również zagwarantowania, żeby to Władysław Kosiniak-Kamysz był kandydatem szerokiego obozu na prezydenta kosztem ambicji Rafała Trzaskowskiego, który ewidentnie dla Tuska jest pewnym zagrożeniem” – powiedział Czarnecki.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Pytany, czy w przypadku koalicji opozycji lider PSL będzie chciał zostać premierem, odpowiedział, że „będzie żądał teki marszałka Sejmu”.

Informacje o koalicji ZP z PSL dotarły także do redaktora naczelnego Najwyższego CZASu! Tomasza Sommera.

„Tymczasem po mieście krąży info, że PiS już skaptował PSL i troszkę komuchów i tylko teraz teatrzyk jest szykowany, że PSL nie chce, ale musi w obronie polskich chłopów” – napisał na Twitterze Sommer.

spot_img

Najnowsze