Strona głównaWiadomościPolitykaBiały Dom komentuje wyniki wyborów w Polsce

Biały Dom komentuje wyniki wyborów w Polsce

-

- Reklama -

Biały Dom zareagował na wyniki wyborów w Polsce. Komentarz w tej sprawie zamieściła w sieci rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

Państwowa Komisja Wyborcza podała we wtorek oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Zgodnie z nimi, PiS uzyskało 35,38 proc. głosów, KO – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc., Bezpartyjni Samorządowcy – 1,86 proc., a Polska Jest Jedna – 1,63 proc.

- Reklama -

Gdy PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów w Polsce, komentarz w tej sprawie zamieściła w sieci rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

Amerykanka zapewnia, że Stany Zjednoczone są gotowe, by budować sojusz polsko-amerykański z nowym rządem, który powstanie nad Wisłą.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Gratulujemy Polakom rekordowej frekwencji w niedzielnych wyborach, która jest silnym wyrazem demokratycznej woli. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z kolejnym polskim rządem, aby kontynuować wzmacnianie bliskich więzi między naszymi narodami” – napisała rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego na portalu X (dawniej Twitter).

Wpis Adrienne Watson podała dalej Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

spot_img

Najnowsze