Strona głównaWiadomościŚwiatGreta Thunberg znów zatrzymana. Tym razem w Londynie

Greta Thunberg znów zatrzymana. Tym razem w Londynie [VIDEO]

-

- Reklama -

Szwedzka „aktywistka klimatyczna” Greta Thunberg została we wtorek zatrzymana przez policję w Londynie w czasie protestu przeciw konferencji firm z sektora naftowo-gazowego, która odbywa się w jednym z hoteli w tym mieście – podał Reuters, powołując się na świadków.

Protest przed hotelem InterContinental London Park Lane, gdzie we wtorek rozpoczęła się trzydniowa, doroczna konferencja Energy Intelligence Forum, zorganizowała grupa Fossil Free London, ale uczestniczą w nim też aktywiści z innych organizacji, m.in. Greenpeace.

W proteście bierze udział kilkaset osób, które próbują zablokować wejście do hotelu, a kilkoro aktywistów wspięło się na dach budynku i rozwinęło gigantyczny baner nawołujący firmy z sektora naftowego do zapłacenia za spowodowane straty klimatyczne.

W konferencji Energy Intelligence Forum biorą udział szefowie czołowych światowych firm z sektora naftowo-gazowego, m.in. Shell, Total, Equinor, Saudi Aramco, a także politycy i dyplomaci.

„Od dziesięcioleci było jasne, że branża paliw kopalnych doskonale zdawała sobie sprawę z konsekwencji swojego modelu biznesowego, a mimo to nic nie zrobiła. Wręcz przeciwnie – aktywnie opóźniała, odwracała uwagę i zaprzeczała przyczynom kryzysu klimatycznego oraz szerzyła wątpliwości co do własnego zaangażowania w ten kryzys” – mówiła Thunberg do uczestników protestu przed zatrzymaniem.

Czyli nic nowego.

Greta Thunberg w opałach! Eko-aktywistka trafi do więzienia?

Najnowsze