Strona głównaWiadomościŚwiatStrzelanina w Brukseli. Kolejny zamach islamistów?

Strzelanina w Brukseli. Kolejny zamach islamistów? [VIDEO]

-

- Reklama -

Co najmniej dwie osoby nie żyją po strzelaninie w „stolicy Europy”. Mężczyzna otworzył ogień około 19:00 w poniedziałek wieczorem w centrum Brukseli. Zdjęcia publikowane w sieciach społecznościowych przedstawiają napastnika ubranego w odblaskową kamizelkę, strzelającego z pistoletu na ulicy.

Media piszą już o dramacie. Jak podają lokalne media, w tym Le Soir, w poniedziałkowy wieczór doszło do strzelaniny na Boulevard d’Yprès, w centrum miasta. Według władz, z którymi skontaktowała się prasa belgijska, zginęły dwie osoby, a podejrzany uciekł.

- Reklama -

Według zdjęć zamieszczonych na portalach społecznościowych, na środku ulicy widać mężczyznę ubranego w odblaskową kamizelkę, strzelającego z pistoletu do przechodniów. Następnie strzelec zagania ich do budynku, po czym oddaje tam większą ilość kolejnych strzałów.

Według belgijskich mediów, w tym „Het Laatste Nieuws”, dwie ofiary są narodowości szwedzkiej. Rzecznik brukselskiej prokuratury poinformował, że wszczęto śledztwo, bez podawania jakichkolwiek szczegółów.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że napastnik miał krzyczeć „Allah Akbar”, co wskazywałoby na motyw terroryzmu o proweniencji islamistycznej.

spot_img

Najnowsze