Strona głównaWiadomościPolitykaJan Maria Jackowski przegrywa wyścig o Senat. Koniec 12-letniej kariery

Jan Maria Jackowski przegrywa wyścig o Senat. Koniec 12-letniej kariery

-

- Reklama -

Wybory do Senatu w okręgu nr 39 (woj. mazowieckie) wygrał kandydat KW PiS Krzysztof Bieńkowski, który zdobył 47,25 proc. głosów, spośród trzech kandydatów – wynika z danych, które opublikowała w poniedziałek PKW ze 100 proc. obwodów głosowania w tym okręgu.

Według danych PKW ze wszystkich 316 obwodów głosowania w okręgu nr 39 w wyborach do Senatu, Krzysztof Bieńkowski z KW PiS zdobył 80 567 głosów – 47,25 proc.

- Reklama -

Z kolei Jan Maria Jackowski z KWW Jana Marii Jackowskiego uzyskał 71 404 głosy – 41,88 proc. Trzeci startujący tam Gabriel Janowski z KW Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin otrzymał 18 539 głosów – 10,87 proc.

Oznacza to, że – przynajmniej na jakiś czas – kończy się kariera polityczna Jackowskiego. Senatorem był przez 12 lat, czyli przez trzy ostatnie kadencje. Wybory do Senatu wygrywał jako bezpartyjny, ale popierany przez PiS. W ostatniej kadencji u Kaczyńskiego i spółki kilkukrotnie sobie jednak „nagrabił”, krytykując działania partyjnej wierchuszki i niejednokrotnie głosując wbrew zaleceniom „góry”. W PiS-ie mu tego nie wybaczono i wystawiono kontrkandydata, który ostatecznie zdobył więcej głosów. To Krzysztof Bieńkowski będzie senatorem z Ciechanowa, Płońska i okolic.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jan Maria Jackowski wydał oświadczenie, w którym przede wszystkim podziękował najbliższej rodzinie za wsparcie oraz pogratulował zwycięzcy.

spot_img

Najnowsze