Strona głównaWiadomościSiły zbrojne Izraela ewakuują mieszkańców kilkudziesięciu miejscowości przy granicy

Siły zbrojne Izraela ewakuują mieszkańców kilkudziesięciu miejscowości przy granicy

-

- Reklama -

Ze względu na zagrożenie ostrzałami z terytorium Libanu, przeprowadzanymi przez organizację terrorystyczną Hezbollah, planujemy ewakuować mieszkańców 28 miejscowości położonych w odległości 2 km od izraelsko-libańskiej granicy – poinformowały w poniedziałek siły zbrojne Izraela i resort obrony tego państwa.

Po zaaprobowaniu tego planu przez ministra obrony Joawa Galanta przesiedleńcy z terenów położonych przy granicy zostaną rozlokowani w pensjonatach opłaconych przez rząd – przekazał Krajowy Urząd Zarządzania Kryzysowego (NEMA), instytucja podległa izraelskiemu ministerstwu obrony.

- Reklama -

W niedzielę armia Izraela powiadomiła, że odpowiedziała ogniem na dokonany z terytorium Libanu ostrzał przygranicznego moszawu (wspólnoty rolniczej) Szetula. W wyniku tego ataku jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Był to już kolejny taki incydent w ciągu ostatnich dni. Libański Hezbollah oświadczył, że zaatakował Szetulę w reakcji na piątkowy ostrzał izraelski, w wyniku którego na południu Libanu zginął kamerzysta agencji Reutera.

W poniedziałek rano izraelskie siły zbrojne potwierdziły, że dzień wcześniej śmierć poniósł również oficer pełniący służbę na posterunku w miejscowości Nurit. Podobnie jak w przypadku uderzenia na Szetulę, miał być to atak dokonany przez bojowników Hezbollahu.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wspierany przez Iran szyicki ruch Hezbollah eskaluje napięcie na granicy z Libanem, aby utrudnić naszą ofensywę w Strefie Gazy – ocenił w niedzielę kontradmirał Daniel Hagari, jeden z rzeczników izraelskiej armii.

7 października w godzinach porannych Izrael został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od dziewięciu dni konfliktu zginęło już ponad 1,4 tys. mieszkańców Izraela i około 2,4 tys. Palestyńczyków ze Strefy Gazy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze