Strona głównaWiadomościPolitykaGORZKI komentarz Sośnierza. "Co to ludzie nie pamiętają?"

GORZKI komentarz Sośnierza. „Co to ludzie nie pamiętają?” [VIDEO]

-

- Reklama -

Dobromir Sośnierz był gościem w Polsat News. Ocenił, co jest przyczyną uzyskania przez Konfederację wyniku poniżej oczekiwań w wyborach parlamentarnych.

Agnieszka Gozdyra przypomniała, że jeszcze kilka miesięcy temu Konfederacja osiągała w sondażach nawet 15 proc. Tymczasem, zgodnie z sondażami exit poll i late poll, jej wynik wyborczy oscyluje w granicach 6-7 proc.

– Oczywiście były też błędy po naszej stronie. Te „pokemony”, które powyciągano nam listach, to są błędy, które popełniono przy tworzeniu list – wskazał Sośnierz.

Polityk zwrócił też uwagę, że wyborcy mają pamięć złotej rybki i najwyraźniej nie pamiętają, co działo się w ciągu dobiegającej końca kadencji Parlamentu.

– Rozumiem, gdyby wynik był w okolicach 10 proc., ale co to ludzie nie pamiętają, co się działo przez ostatnie cztery lata? Jak wszyscy razem głosowali za podwyższaniem mandatów, wszyscy razem te głupie historie covidowe przyklepywali PiS-owi? Nie pamiętacie ludzie, jak oni wam kazali w maskach popierniczać po dworze? To wszyscy robili razem – wskazał Sośnierz.

Pytany, czy „w związku z tym” Konfederacja chciała wygrać wybory, potwierdził. – W związku z tym, że ta cała klasa polityczna się skompromitowała – dodał.

Wspomniał o „histerii covidowej”. – Kazali się przymusowo szczepić, chcieli odbierać prawa obywatelskie, zamykali gospodarkę, robili to wszyscy – przypomniał.

– Jeśli wyborcy mają taką krótką pamięć, to będą musieli powtarzać te lekcje – skwitował.

Korwin-Mikke punktuje błędy Konfederacji. „Po co głosować na niewiarygodną partię?”

Źródło:Polsat News

Najnowsze