Strona głównaWiadomościPolskaWybory 2023. Kiedy i gdzie zobaczymy pierwsze wyniki badania exit poll? Komunikat...

Wybory 2023. Kiedy i gdzie zobaczymy pierwsze wyniki badania exit poll? Komunikat sondażowi Ipsos

-

- Reklama -

Szacunkowe wyniki głosowania w wyborach parlamentarnych oraz w referendum, czyli wyniki badania exit poll zostaną przedstawione w niedzielę tuż po godzinie 21 w TVP, Polsacie i TVN – poinformowała sondażownia Ipsos, która przeprowadzi badanie.

Na podstawie danych z ankiet, po zakończeniu ciszy wyborczej, w TVP, TVN i Polsacie zostaną przedstawione informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, o podziale mandatów oraz frekwencji.

Ipsos poinformował też, że na zlecenie TVP oraz telewizji Polsat dostarczy szacunkowe wyniki głosowania w referendum. Będę one zawierały informacje o frekwencji i procentowych rozkładach głosów na „TAK” i „NIE” dla poszczególnych pytań referendalnych.

Sondażownia podała też, że „badanie zostanie przeprowadzone przed 900 losowo wybranymi lokalami wyborczymi, a dane będą zbierane przez ankieterów firmy Ipsos, którzy poproszą osoby, o wypełnienie krótkiej ankiety, w której znajdą się pytania o oddane w tym dniu głosy”.

Badanie exit poll przeprowadzi około 1850 ankieterów. Oprócz ankieterów, przy sondażach pracować będzie 50 osób, w tym m.in. koordynatorów i analityków Ipsos.

Źródło:PAP

Najnowsze