Strona głównaWiadomościPolskaPandora Gate. Jest wniosek o areszt dla jednego z youtuberów z afery...

Pandora Gate. Jest wniosek o areszt dla jednego z youtuberów z afery pedofilskiej

-

- Reklama -

Youtuberowi Stuartowi „Stuu” K-B zostaną przedstawione zarzuty dokonania czynów o charakterze pedofilskim i rozpijania małoletnich. Prokuratura wydała także wniosek o aresztowanie internetowego twórcy.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów i wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec youtubera „Stuu”. Zarzuty jakie są mu zarzucane to między innymi dokonanie czynów o charakterze pedofilskim i rozpijanie małoletnich. #PandoraGate” – informuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych youtuber SA Wardęga, który jest autorem śledztwa demaskującego niestosowne zachowania internetowych twórców wobec młodych kobiet i nieletnich dziewczyn.

Pandora Gate

O aferze nazywanej Pandora Gate informowano w ub. tygodniu po emisji filmu Sylwestra Wardęgi o możliwych kontaktach pedofilskich m.in. niektórych znanych polskich celebrytów ze środowiska internetowego.

Wówczas wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha o możliwości popełnienia czynów zabronionych o charakterze pedofilskim zawiadomił Prokuraturę Krajową.

W środę Cieplucha informował o przesłuchiwaniu świadków w tej sprawie. – Przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku YouTuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu – mówił wiceminister sprawiedliwości, dodając, że w Warszawie i Szczecinie przeszukano mieszkania, gdzie znaleziono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, m.in. z treściami komunikatorów społecznych oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne.

W czwartek w mediach pojawiły się informacje o tym, że jeden z YouTuberów związanych z Pandora Gate, Stuu, został zatrzymany w Wielkiej Brytanii a później w internetowej przestrzeni publicznej krążyły pogłoski o jego pobiciu.

Źródło:PAP, X

Najnowsze