Strona głównaWiadomościŚwiatPILNE! Zamach na szyicki meczet. Nie żyje co najmniej 7 osób

PILNE! Zamach na szyicki meczet. Nie żyje co najmniej 7 osób

-

- Reklama -

Zamachowiec samobójca wysadził się w piątek w powietrze w szyickim meczecie na północy Afganistanu, zabijając co najmniej siedem i raniąc 15 osób – poinformowała agencja Associated Press.

Do ataku doszło w mieście Pol-e-Khomri, stolicy prowincji Baghlan – poinformował w oświadczeniu rzecznik policji Sher Ahmad Borhani. Do zamachu doszło podczas piątkowej modlitwy miejscowych szyitów – nurtu islamu wyznawanego przez mniejszość społeczeństwa Afganistanu.

- Reklama -

„Nikt jeszcze nie przyznał się do ataku, ale najpewniej uczyni to lokalny odłam Państwa Islamskiego, który już wielokrotnie atakował szyicką mniejszość Afganistanu” – podała AP.

Terroryści nasilili ataki na szyitów po przejęciu władzy w kraju przez Taliban w sierpniu 2021 roku. „Działające w kraju od 2014 roku Państwo Islamskie jest postrzegane jako największe wyzwanie bezpieczeństwa stojące przed talibskimi władcami kraju” – dodała agencja.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

(PAP)

spot_img

Najnowsze