Strona głównaWiadomościPolitykaOstatni sondaż. Konfederacja odbija się

Ostatni sondaż. Konfederacja odbija się

-

- Reklama -

36,7 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie na Zjednoczoną Prawicę; 29,9 proc. – na Koalicję Obywatelską; a 10,1 proc. na Trzecią Drogę, poparcie dla Nowej Lewicy i Konfederacji deklaruje po 9,7 proc. ankietowanych – wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Szacowana frekwencja to 63 proc.

Swoje poparcie dla Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 36,7 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym na początku października.

Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 29,9 proc. badanych; spadek o 0,6 pkt. proc. Na trzecim miejscu znalazła się Trzecia Droga z wynikiem 10,1 proc.; wzrost o 0,7 pkt. proc.

Chęć poparcia Nowej Lewicy i Konfederacji zadeklarowało po 9,7 proc. ankietowanych; w przypadku obu formacji to wzrost o 0,4 pkt. proc. Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na 2,7 proc. poparcia; spadek o 0,7 pkt. proc. Głos na inne formacje zamierza oddać 1,2 proc. badanych.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 63 proc.

Sondaż wykonała pracownia Estymator, badanie przeprowadzono w dniach 10-11 października 2023 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1095 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.

(PAP)

Najnowsze