Strona głównaWiadomościŚwiatPiekło na ziemi. W ciągu siedmiu dni wojny z Izraelem zginęło 1,8...

Piekło na ziemi. W ciągu siedmiu dni wojny z Izraelem zginęło 1,8 tys. mieszkańców Strefy Gazy

-

- Reklama -

W ciągu siedmiu dni wojny, która rozpoczęła się w minioną sobotę od ataku palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael, zginęło już 1799 mieszkańców Strefy Gazy, a blisko 6,4 tys. zostało rannych – przekazał w piątek resort zdrowia w Gazie, cytowany przez portal Times of Israel.

Wcześniejsze szacunki mówiły o ponad 1,5 tys. ofiar śmiertelnych po stronie palestyńskiej. Są to osoby, które zginęły w rezultacie izraelskich ostrzałów odwetowych na cele Hamasu w Strefie Gazy.

- Reklama -

Według władz w Tel Awiwie śmierć poniosło dotychczas około 1,3 tys. Izraelczyków – głównie cywilów, zamordowanych w ubiegłą sobotę w miejscowościach w pobliżu granicy ze Strefą Gazy.

7 października w godzinach porannych Izrael został z zaskoczenia zaatakowany przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród obywateli Izraela od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

(PAP)

spot_img

Najnowsze