Strona głównaWiadomościSytuacja staje się napięta. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto szkoły

Sytuacja staje się napięta. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto szkoły

-

- Reklama -

Ze względów bezpieczeństwa szkoły żydowskie we Francji zostały w piątek zamknięte – podała stacja BFM TV. W szkołach publicznych dochodzi do konfliktów między uczniami pochodzenia żydowskiego i muzułmanami z powodu ataków Hamasu na Izrael.

W szkołach publicznych, do których uczęszczają uczniowie muzułmańscy i żydowscy dochodzi do bójek, wyzwisk i manifestacyjnego prezentowania flag oraz innych symboli palestyńskich i izraelskich w związku z atakiem Hamasu na Izrael – podają francuskie media.

Jedna z rodzin pochodzenia żydowskiego w prestiżowej 16. dzielnicy Paryża złożyła skargę w związku z groźbami śmierci pod adresem ich dziecka, ucznia szkoły średniej. Rodzina otrzymała wiadomość: „Wysadzimy Żydów i Izraelczyków, bo na to zasłużyli” – podaje źródło policyjne, cytowane przez dziennik „Le Figaro”.

W liceum w Arras, na północy Francji, uzbrojony w nóż mężczyzna zabił w piątek rano nauczyciela i ranił kilka osób. Sprawca miał krzyczeć „Allahu Akbar” – podają media. Policja zatrzymała nożownika.

Najnowsze