Strona głównaWiadomościPolitykaFinał kampanii Konfederacji. "Mieliśmy dwa strategiczne cele"

Finał kampanii Konfederacji. „Mieliśmy dwa strategiczne cele” [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

W piątek wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie kampanię zakończyła Konfederacja. Do oddania głosów ze sceny przekonywali m.in. jej współprzewodniczący Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak.

Kończymy w tym momencie bardzo długą, bardzo ciężką kampanię wyborczą. Mieliśmy dwa strategiczne cele: pierwszy – dwucyfrowy wynik w tych wyborach, i drugi – tylu posłów, żeby bez nas nikt nie był w stanie zrobić rządu w najbliższym Sejmie, czyli minimum tych 40. I wszystko wskazuje na to, że te obydwa cele zrealizujemy – mówił ze sceny Sławomir Mentzen.

Politycy przypomnieli najważniejsze postulaty Konfederacji. Podkreślali, że nie zamierzają po wyborach stworzyć koalicji „ani z PiS-em, ani z Platformą”.

Nie możemy sobie pozwolić na trzecią kadencję PiS-u. Po prostu nie możemy! Trzeba zrobić wszystko żeby się w te ostatnie godziny odezwać do swojej rodziny, do swoich znajomych. Wystarczy postawić komuś piwo, żeby obalić rządy PiS-u – przekonywał Mentzen.

Konfederacja jest stworzona po to, żeby reprezentować interesy normalnych, zwykłych Polaków, żeby obronić wasze wolności, żeby obronić naszą wspólną szansę na dobrobyt, żeby obronić naszą szansę na państwo, które zachowa w swojej suwerenności to, co z niej zostało – mówił z kolei Krzysztof Bosak.

W ostatnim dniu kampanii Mentzen odwiedził w sumie pięć miast, przemieszczając się pomiędzy nimi helikopterem. Relacje z Lublina i Rzeszowa poniżej:

W wielkim finale kampanii Konfederacji wzięli udział m.in. Sławomir Mentzen, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Przemysław Wipler, Anna Bryłka, Karolina Pikuła, Grzegorz Płaczek, Witold Tumanowicz i inni czołowi politycy Konfederacji. Całość do obejrzenia poniżej.

Najnowsze