Strona głównaWiadomościPolitykaTocząca się kampania nie jest uczciwa? Polacy odpowiedzieli

Tocząca się kampania nie jest uczciwa? Polacy odpowiedzieli [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Ponad 56 proc. Polaków uważa, że kończąca się kampania wyborcza nie jest uczciwa – wynika z sondażu IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej”.

W sondażu IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej” poproszono o odniesienie się do stwierdzenia: „Tocząca się kampania wyborcza jest uczciwa dla wszystkich jej uczestników”. Z tym twierdzeniem zdecydowanie zgodziło się 8,5 proc. badanych, a odpowiedź „raczej się zgadzam” wybrało 16,5 proc.

Kończącą się kampanię wyborczą za nieuczciwą uważa w sumie 56,2 proc. respondentów, z czego 38 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie się nie zgadzam” a 18,2 proc. – „raczej się nie zgadzam”. 18,8 proc. badanych nie było w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie.

Jak podało RMF FM, za nieuczciwą kampanię wyborczą uznaje 41 proc. mieszkańców dużych miast. Na wsiach i w średnich miastach tę opinię podziela 62 proc. badanych, a w małych miastach – 60 proc.

Sondaż IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej” został przeprowadzony w dniach 6-7 października na próbie 1100 osób metodą CATI.

Źródło:PAP

Najnowsze