Strona głównaWiadomościPolitykaPiS wygrywa, ale to opozycja ma powody do zadowolenia

PiS wygrywa, ale to opozycja ma powody do zadowolenia [SONDA ULICZNA]

-

- Reklama -

Przedwyborcza sonda uliczna portalu ewybory.eu wskazuje, że w niedzielnym głosowaniu zwycięży Prawo i Sprawiedliwość, ale to nieprzejednana opozycja zdobędzie większość mandatów.

Jak wynika z najnowszej sondy ulicznej portalu ewybory.eu Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica oraz Trzecia Droga mogą zdobyć większość miejsc w przyszłym parlamencie.

Sonda uliczna, w przeciwieństwie do sondaży, przeprowadzana jest na ponad dziesięciu tysiącach osób. Co więcej przeprowadzana jest metodą F2F, a nie telefonicznie.

Pyrrusowe zwycięstwo PiS

Najwięcej osób w sondzie ulicznej wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca cieszy się obecnie poparciem na poziomie 33.45 procent.

Na drugim miejscu znalazła się opozycyjna Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 30.85 procent procent ankietowanych. Podium zamyka Lewica z poparciem 12.88 procent badanych.

Na trzecim miejscu znalazła się Trzecia Droga, która notuje 11.03 procent i przy takim wyniku nie będzie miała problemu z przekroczeniem progu wyborczego dla koalicji. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja, którą wskazało 8.50 procent respondentów.

Pozostałe formacje znajdują się daleko od wejścia do parlamentu. Bezpartyjnych Samorządowców wskazało 1.91 procent osób, Polska Jest Jedna 0.85 procent, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 0.22 procent. Mniejszość Niemiecka oraz pozostałe komitety zanotowały mniej niż 0.2 procent wskazań.

Podział mandatów

Wyniki sondy ulicznej wskazują, że władzę mogłaby przejąć nieprzejednana opozycja. Koalicja Obywatelska zdobyłaby 154 mandaty, Nowa Lewica 53 mandaty, zaś Trzecia Droga 45 mandatów.

Prawo i Sprawiedliwość notuje dużą stratę i zdobywa 175 miejsc w Sejmie. Konfederacja, wbrew oczekiwaniom, nie byłaby języczkiem uwagi, ale wprowadziłaby 32 posłów.

Sonda uliczna została przeprowadzana metodą F2F z uwzględnieniem podziału demograficznego (wg płci i miejsca zamieszkania – miasto/wieś). W przeprowadzanej sondzie uwzględniane są wyłącznie głosy osób pełnoletnich i zdecydowanych, na który komitet oddadzą swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych. Termin przeprowadzania sondy: 07.09-08.10; N=10007.

Najnowsze