Strona głównaWiadomościPolskaNa chwilę przed wyborami Konfederacja odbudowuje wysokie poparcie

Na chwilę przed wyborami Konfederacja odbudowuje wysokie poparcie [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Z najnowszego sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że na chwilę przed wyborami Konfederacji znów ma szanse na wysoki dwucyfrowy wynik.

Z sondażu dla wPolityce.pl wynika, że gdyby wziąć pod uwagę tylko zdecydowanych wyborców, wybory wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego z wynikiem 36 proc. głosów. Co ciekawe – PiS odnotowuje spadek poparcie na poziomie 3 pkt proc., a badanie było przeprowadzane dla portalu, gdy jest znany z przyjaznego stosunku do Prawa i Sprawiedliwości.

- Reklama -

Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska. Partia Donalda Tuska uzyskałaby 28 proc. głosów (spadek o 2 pkt proc.).

Na trzecim stopniu podium stanęliby razem Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Trzecia Droga, z której startuje także prezes Wolnościowców Artur Dziambor, notuje wzrost o 4 pkt proc. i może liczyć na 12 proc.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Tuż za podium uplasowałaby się odrabiająca straty na ostatniej prostej Konfederacja z wynikiem 11 proc. i 1 pkt proc. wzrostu.

Dalej zobaczylibyśmy Lewicę z 10 proc. poparcia i również 1 pkt proc. wzrostu.

Poza Sejmem znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy, na których zagłosować zamierza 2 proc. uczestników badania sondażowego.

Ankietę przeprowadzano w dniach 9-10 października.

Źródło:wPolityce.pl
spot_img

Najnowsze