Strona głównaWiadomościŚwiatEwakuacja Polaków ze Strefy Gazy? Minister Rau: TE osoby mają pierwszeństwo

Ewakuacja Polaków ze Strefy Gazy? Minister Rau: TE osoby mają pierwszeństwo

-

- Reklama -

Szef MSZ, minister Zbigniew Rau, objaśnił zasady ewakuacji Polaków ze Strefy Gazy. W Ziemi Świętej mają obecnie miejsce działania wojenne.

Na ten moment z Izraela ewakuowano ok 700 osób z polskim obywatelstwem, ale według ministra Zbigniewa Raua w państwie, które obecnie targane jest działaniami wojennymi przebywać może nawet kilkanaście tysięcy osób z podwójnym polsko-izraelskim obywatelstwem.

– Czasowo w Izraelu przebywało ok. 1000 Polaków. Prawie 700 z nich udało nam się ewakuować –
powiedział szef polskiej dyplomacji. Polityk wyjaśnił, że to są właśnie osoby, które mają pierwszeństwo w kolejce do ewakuacji.

Rau został zapytany o ewakuację Polaków ze Strefy Gazy. –Ta kwestia jest przedmiotem naszych działań. One ze względów oczywistych nie mogą być upublicznione – powiedział minister.

O kolejności ewakuacji polskich obywateli z Izraela mówił również wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

– W drugim rzędzie (w kolejce do ewakuacji ewakuacji – red.) są osoby, które mają polskie obywatelstwo, także podwójne obywatelstwo, członkowie ich rodzin. Kolejka może być nieco dłuższa, niewykluczone, że nie wydarzy się to (ewakuacja – red.) jeszcze dzisiaj czy jutro. Będziemy starać się pomagać obywatelom innych krajów, ale priorytet mają Polacy. Spotyka się to ze zrozumieniem –
wyjaśnił wiceminister.

Najnowsze