Strona głównaWiadomościPolityka"Barbarzyńcy" z Hamasu prawdopodobnie porwali też Amerykanów

„Barbarzyńcy” z Hamasu prawdopodobnie porwali też Amerykanów

-

- Reklama -

Pierwsza transza amerykańskiej pomocy dla Izraela, mającej wesprzeć bezpieczeństwo tego kraju, jest już w drodze. Z czasem dotrze jej więcej – poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby w wywiadzie dla telewizji CNN i MSNBC.

Biały Dom podchodzi bardzo poważnie do groźby egzekucji zakładników porwanych przez Hamas – oświadczył Kirby. „Należy to traktować poważnie ze względu na barbarzyństwo Hamasu, który pokazał, że jest do niego zdolny” – podkreślił.

- Reklama -

„Nie mamy pewności”, czy pośród zakładników, których wzięli bojownicy Hamasu są Amerykanie. Nawet, jeśli się okaże, że jest tak w istocie, to „to nie wiemy gdzie oni są, nie wiemy w jakich warunkach są przetrzymywani. (…) To strefa aktywnych walk, co komplikuje sytuację” – dodał Kirby; wcześniej prezydent USA Joe Biden oznajmił, że „jest to prawdopodobne”, iż Hamas porwał Amerykanów.

„Zaoferowaliśmy Izraelczykom dodatkową pomoc w zakresie działań wywiadowczych, jak i naszą wiedzę dotyczącą odzyskiwania zakładników” – oświadczył rzecznik Rady.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wyjaśnił też, że amerykańska administracja koncentruje się obecnie na zapewnianiu Izraelowi takiej pomocy, która pozwoli mu się bronić. „Teraz, gdy rozmawiamy, pierwsza transza pomocy wojskowej jest właśnie w drodze” – powiedział Kirby w wywiadzie dla CNN. Dodał też, że Biały Dom oczekuje, iż Izrael zwróci się do Waszyngtonu o kolejną pomoc, a amerykańska administracja zareaguje na takie prośby tak szybko, jak to możliwe.

Ani USA, ani Izrael nie znalazły na razie dowodów na zaangażowanie Iranu w ataki Hamasu – oświadczył Kirby.

Prezydent Biden ma zamiar wypowiedzieć się później we wtorek na temat konfliktu między Izraelem z Hamasem, trwającym od czterech dni – podaje AFP.

W niedzielę szef Pentagonu Lloyd Austin ogłosił, że USA wysłały w region wschodniego Morza Śródziemnego grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Gerald Ford, a także dostarczą izraelskiemu wojsku sprzętu i amunicję.

(PAP)

spot_img

Najnowsze