Strona głównaWiadomościPolitykaPiS rośnie, KO spada. Słaby wynik Konfederacji i Trzecia Droga pod progiem...

PiS rośnie, KO spada. Słaby wynik Konfederacji i Trzecia Droga pod progiem [SONDAŻ]

-

- Reklama -

W niedzielnych wyborach największym poparciem cieszyć będzie się Zjednoczona Prawica; do Sejmu wejdą jedynie cztery formacje – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Polsat News.

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w sondażu IBRiS dla Polsat News zapytano Polki i Polaków, na kogo zagłosowaliby na wyborach do Sejmu.

- Reklama -

Zjednoczona Prawica uzyskałaby 34,6 proc. (o 2,2 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu). Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,9 proc. (spadek o 2,7 pkt proc.). Podium zamyka Lewica z wynikiem 11,4 proc. (wzrost o 1,5 pkt proc.).

Na kolejnym miejscu plasuje się Konfederacja z wynikiem wynikiem 7,7 proc. (spadek o 1,8 pkt proc.). Trzecia Droga, która jako koalicja potrzebuje 8 proc., aby przekroczyć prób, według sondażu mogłaby liczyć na 7,6 proc.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Poza Sejmem znaleźliby się również Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 1,8 proc. i Polska Jest Jedna 0,8 proc. 8,1 proc. ankietowanych przekazała, że nie wie jeszcze, na kogo będzie głosowała.

Na pytanie, czy w ostatnich trzech miesiącach ankietowani, którzy mają zamiar iść do urn 15 października zmienili decyzję, na jakie ugrupowanie chce głosować, 11 proc. odpowiedziało „tak”, a 89 proc. wskazało odpowiedź „nie”.

Na pytanie: „Czy zamierza Pan/Pani wziąć udział w wyborach, które odbędą się 15 października?”

56,8 proc. proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie tak” (we wrześniowym sondażu 44,1 proc.), 8.5 proc. – „raczej tak” (wcześniej 8,7 proc.), 10,6 proc. wskazało odpowiedź „raczej nie” (wcześniej 16,6 proc.), a 22,2 proc. „zdecydowanie nie” (miesiąc temu 26,6 proc.)

1.8 proc. badanych odpowiedziało „nie wiem/trudno powiedzieć” (wcześniej 4,9 proc.).

Sondaż wykonano w dniach 5-7 października na próbie 1000 osób.

spot_img

Najnowsze