Strona głównaWiadomościPolskaKonfederacja przygotowała petycję do Morawieckiego. "Domagam się od Pana..."

Konfederacja przygotowała petycję do Morawieckiego. „Domagam się od Pana…”

-

- Reklama -

Konfederacja przygotowała petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się realizacji trzech zasad odpowiedzialnej polityki migracyjnej. „Nie chcemy drugiej Francji! Dość korupcji przy wydawaniu pozwoleń! Żadnego socjalu dla imigrantów!” – czytamy na stronie juzwystarczy.pl.

Na stronie przypomniano, że „w samym 2022 roku rząd PiS przyjął kilkadziesiąt tys. imigrantów z państw muzułmańskich”, „za 5 tys. dolarów na afrykańskich straganach można było kupić wjazd do Polski”, a „przywileje emerytalne czy świadczenia 500+ to tylko niektóre z programów socjalnych, z których korzystają imigranci”.

Petycję można podpisać na stronie juzwystarzy.pl. Poniżej zamieszczamy całą treść petycji do prezesa Rady Ministrów:

„Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości stała się europejskim liderem wprowadzania multikulturalizmu. Pomimo patriotycznych haseł i deklarowanego sprzeciwu wobec przyjmowania nielegalnych imigrantów, Pana rząd sprowadził setki tysięcy przybyszów z całego świata. Mówimy tutaj o 700 tys. tzw. pozwoleń na pierwszy pobyt dla imigrantów ze 148 krajów w samym 2022 roku. Z kolei aż 136 tys. pozwoleń na pracę otrzymali obywatele krajów muzułmańskich, takich jak Arabia Saudyjska czy Pakistan.

Na naszych oczach bezpieczny i stabilny kraj, jakim do niedawna była Polska, zamienia się w drugą Francję. Cudzoziemcy stopniowo zajmują miejsca pracy, nawet w najmniejszych miastach. Co Pan powie matkom, które lada moment przestaną puszczać dzieci na place zabaw w obawie przed awanturami imigrantów?!

Jako świadomy obywatel pragnę zauważyć, że Pana decyzja o przyznaniu długiej listy przywilejów socjalnych sprzyja imigracji do Polski całych rodzin z zagranicy. Przykładem jest tu program 500+, z którego korzysta ponad 200 tys. obywateli innych państw. Przy dodaniu do tego wszystkich dotacji i projektów integracyjnych okazuje się, że Polska kroczy drogą państw zachodnich, które dziś zamieszkują miliony imigrantów żyjących głównie ze środków pochodzących z zasiłków. A przecież nikt mnie nie zapytał o zgodę na przekazywanie im co miesiąc pieniędzy z moich podatków.

Niedawna afera wizowa, która obnażyła, że wjazd do Polski można było po prostu kupić na afrykańskim straganie, choć jest aferą korupcyjną, to wydaje się w pełni komplementarna z polityką prowadzoną przez rząd PiS od 2015 roku. Ja jednak nie chcę żyć w takim państwie.

Domagam się od Pana pilnych i przemyślanych działań mających na celu powstrzymanie niekontrolowanej i masowej imigracji do naszego kraju. Polska to nie przytułek, jakakolwiek imigracja powinna podlegać warunkowaniu ilościowemu oraz jakościowemu.

Żądam też zniesienia wszystkich programów socjalnych dla cudzoziemców oraz wyjaśnienia wspomnianej afery łapówkowo-imigracyjnej, wraz z ukaraniem winnych”.

Na stronie możemy przeczytać o tym, że PO-PiS „manipuluje Polakami”. „PiS doszedł do władzy na hasłach antyimigracyjnych i tożsamościowych. Tymczasem jest najbardziej proimigracyjną partią w historii Polski. Z drugiej strony w piórka obrony polskiego bezpieczeństwa wewnętrznego przystraja się Platforma Obywatelska. Jednak to ich przedstawiciele chcieli przyjąć nielegalnych imigrantów w 2015 roku oraz utrudniali pracę strażników granicznych podczas kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią. To hipokryci, którzy przed wyborami zmieniają zdanie” – napisano na portalu juzwystarczy.pl.

Najnowsze