Strona głównaWiadomościPolskaPod Wawelem nie ma smoka. Rozgościły się tam natomiast ONE

Pod Wawelem nie ma smoka. Rozgościły się tam natomiast ONE [VIDEO]

-

- Reklama -

Pod Wawelem nie ma już co prawda legendarnego smoka, ale ostatnio turyści mogli się tam natknąć na inne „potwory”.

Tak, chodzi o dziki. Stają się one coraz większym problemem w dużych miastach. Dziki można spotkać już na trójmiejskich plażach, chodzą po ulicach Sopotu czy Gdyni i pojawiają się np. przy śmietnikach w innych miastach Polski.

Z dzikami problem ma także Kraków. Stolica Małopolski i była stolica Polski zdaje się opanowana przez te zwierzęta – szczególnie okolice Wawela.

Turyści różnie reagują na dziki – jedni z przerażeniem, a inni z zaciekawieniem. Jedno jest jednak pewne – miejsce tych zwierząt jest w lesie, a nie na bulwarach i miejskich trawnikach.

Ostatnio pod Wawelem pojawiła się cała wataha licząca osiem sztuk. Turyści nagrali, jak zwierzęta beztrosko skubią sobie trawę nieopodal największej atrakcji byłej polskiej stolicy.

Sprawa może wydawać się zabawna, ale w rzeczywistości taka nie jest. Mowa o dzikich zwierzętach. Gdyby natknęło się na nie dziecko, którego zachowanie dzikie świnie odebrałyby jako zagrożenie, to mogłyby je zaatakować, co w najgorszym wypadku mogłoby się skończyć śmiercią.

Jeszcze jakiś czas temu służby Krakowa odławiały dziki i wywoziły je poza miasto, ale od jakiegoś czasu jest to niemożliwe ze względu na decyzję Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z sierpnia 2021 roku.

Najnowsze