Strona głównaWiadomościPolskaTV Republika i wPolsce24 bez koncesji. Sąd wydał wyrok

TV Republika i wPolsce24 bez koncesji. Sąd wydał wyrok

-

- Reklama -

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w środę decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 21 czerwca 2024 r., na mocy której Telewizja Republika i wPolsce24 dostały miejsce na multipleksie MUX-8. Wyrok nie jest prawomocny.

– Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 9 kwietnia 2025 r. w pkt 1 uchylił zaskarżoną decyzję oraz uchwałę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 21 czerwca 2024 r., w pkt 2 zasądził od przewodniczącego KRRiT na rzecz strony skarżącej kwotę 10480 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania – poinformował Dominik Niewirowski, zastępca kierownika sekretariatu Wydziału Informacji Sądowej WSA w Warszawie.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

Przypomniał też, że sprawa dotyczy skargi na decyzję przewodniczącego KRRiT w przedmiocie odmowy udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego. Dodał, że stronom postępowania będzie przysługiwała możliwość jego zaskarżenia do NSA w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.

Europa Suwerennych Narodów

21 czerwca 2024 r. KRRiT zdecydowała, że ósmy multipleks zasilą kanały informacyjno-publicystyczne TV Republika i wPolsce24. W przegranym polu pozostały wnioski węgierskiej firmy TV2 Média i Grupy MWE Networks spółki Polskie Media P.S.A. 2 lipca przewodniczący KRRiT podpisał koncesje.

„KRRiT rozstrzygnęła postępowanie w sprawie udzielenia koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-8. Dla spółki Telewizja Republika S.A. na program «Republika» i dla spółki Fratria Sp. z o.o. na program «WPOLSCE24»” – napisano w informacja zamieszczonej na stronie KRRiT 21 czerwca 2024 r.

Szefostwo Grupy MWE Networks zaskarżyło decyzję KRRiT do sądu, powołując się na naruszenie przepisów prawa, błędną ocenę wniosków oraz brak przejrzystości w postępowaniu, w tym brak protokołu z posiedzenia

Źródło:PAP

Najnowsze