Strona głównaWiadomościPolskaSklep internetowy Red is Bad zawiesił działalność. Nieoczywisty powód

Sklep internetowy Red is Bad zawiesił działalność. Nieoczywisty powód

-

- Reklama -

Sklep Red is Bad podał na swojej stronie internetowej, że zawiesił działalność. Jako powód wskazał wypowiedzenie rachunku bankowego oraz problem z założeniem nowego konta.

„Informujemy, iż w związku z wypowiedzeniem nam rachunku bankowego, blokadami kont oraz trudnościami związanymi z próbami założenia nowego rachunku bankowego zmuszeni jesteśmy do zawieszenia działalności” – podał sklep internetowy Red is Bad na swojej stronie.

- Reklama -

W komunikacie napisano, że „zamówienia złożone do dnia 15-10-2024 do godziny 16:00 zostaną zrealizowane”.

Red is Bad – jak informuje sklep na swojej stronie – „to polska marka odzieży patriotycznej”. Jej twórcą jest Paweł Szopa, który w piątek został zatrzymany na Dominikanie i obecnie polskie władze negocjują tryb jego przekazania do kraju.

Obrońca Szopy, Bartosz Lewandowski, oświadczył, że „jego Mocodawca złożył organom Dominikany – jeszcze przed zatrzymaniem – oświadczenie o zamiarze dobrowolnego powrotu do Polski”. Miały o tym wiedzieć, zarówno INTERPOL, jak i organy ścigania.

Twórca marki Red is Bad trafi do Polski? Podano nowe informacje. „Obowiązuje zasada wzajemności”

O wydaniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów b. szefowi Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michałowi K. i Pawłowi Szopie, w sprawie nieprawidłowości w RARS, Prokuratura Krajowa poinformowała w sierpniu. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Od 10 października Szopa był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wcześniej wystawiono za nim list gończy i europejski nakaz aresztowania.

Portal Onet napisał w czerwcu, że „za czasów PiS władze zawarły z twórcą marki odzieżowej «Red is Bad» Pawłem Szopą swoisty sojusz, służący wyprowadzaniu publicznych pieniędzy na nieopisaną dotąd skalę”, a „dla ekipy (b. premiera Mateusza) Morawieckiego przedsiębiorca stał się dostawcą wszystkiego — od sprzętu ochronnego w pandemii po agregaty prądotwórcze podczas wojny”. Według portalu tylko w ciągu trzech lat na konta Szopy trafiły przelewy na kwotę pół miliarda zł, zamówienia z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) dostawał bez przetargu; od połowy ubiegłego roku sprawę badała rzeszowska delegatura CBA, a biura RARS i spółek przedsiębiorcy zostały przeszukane w grudniu.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w RARS wszczęto 1 grudnia 2023 r. Obecnie prowadzi je Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Dotyczy ono m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników RARS podczas organizowania i realizowania zakupu towarów, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego od 23 lutego 2021 r. do 27 listopada 2023 r. w Warszawie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Źródło:PAP

Najnowsze