Strona głównaWiadomościPolskaWielkanocna kuchnia Roberta Makłowicza. Ma być dużo mięsa

Wielkanocna kuchnia Roberta Makłowicza. Ma być dużo mięsa

-

- Reklama -

Wielkanoc to czas radosnego świętowania, a w Polsce wiąże się z bogatą tradycją kulinarną. Robert Makłowicz, znany polski kucharz i podróżnik, dzieli się swoimi świątecznymi specjałami.

Pascha to jeden z obowiązkowych przysmaków, który Makłowicz przygotowuje na Wielkanoc. Przygotowana z twarogu, żółtek, masła, cukru i bakalii, pascha Makłowicza jest kremowa i bogata w smak. Makłowicz podkreśla, że nie wyobraża sobie Wielkanocy bez mazurka, bab i właśnie paschy, co świadczy o jego przywiązaniu do tradycji.

Żurek wielkanocny to kolejny klasyk, który w rękach Makłowicza staje się wyjątkowy. Jego przepis na żurek, przygotowany z żeberkami, liśćmi laurowymi i zielem angielskim, a następnie wzbogacony o podsmażoną cebulę i boczek, jest esencją świątecznych smaków.

Jeśli chodzi o baranka, to – jak podkreśla Makłowicz – musi być z mięsa, a nie ciasta. – Jemy mięso, więc jak mamy jeść baranka, to nie cukrowego czy drożdżowego, lecz pieczonego. Tak robią Włosi czy Grecy – mówi słynny kucharz. Mięsnego baranka doprawia dużą ilością czosnku i rozmarynu.

Z dodatków na stole u Makłowiczów nie zabraknie ogórków małosolnych i chrzanu, może pojawić się też przywieziona z Dalmacji kapusta, która będzie podana z oliwą i czosnkiem. Z racji wiosny Makłowicz stawia też na zieleninę, która jednak ma być tylko dodatkiem do dań mięsnych.

Najnowsze