Strona głównaWiadomościPolskaPróbowali wjechać do Polski mimo zakazu. Straż Graniczna zatrzymała troje Mołdawian

Próbowali wjechać do Polski mimo zakazu. Straż Graniczna zatrzymała troje Mołdawian

-

- Reklama -

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce zatrzymali troje obywateli Mołdawii, którzy po zmianie danych osobowych próbowali wjechać do Polski mimo obowiązujących ich zakazów. Od początku roku Bieszczadzki Oddział SG odmówił wjazdu ponad 4,2 tys. cudzoziemcom.

Rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Piotr Zakielarz poinformował w poniedziałek, że do zdarzenia doszło podczas kontroli granicznej w Medyce (pow. przemyski).

- Reklama -

– W wyniku szczegółowej weryfikacji w bazach danych ustalono, że cudzoziemcy posługiwali się zmienionymi danymi osobowymi. Ich wcześniejsze tożsamości figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoby, którym należy odmówić wjazdu – przekazał rzecznik, dodając, że wpisów dokonały niemieckie służby.

Obywatele Mołdawii – dwie kobiety i mężczyzna w wieku 22–38 lat – usłyszeli zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

– W ich sprawach zostaną skierowane akty oskarżenia do sądu, a cudzoziemcom wydano decyzje o odmowie wjazdu i odesłano ich na Ukrainę – poinformował kpt. Zakielarz.

Od początku 2026 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odmówili wjazdu do Polski ponad 4,2 tys. cudzoziemcom. Najczęstszą przyczyną były przekroczenia dopuszczalnego czasu pobytu w UE oraz brak wymaganych środków finansowych na pobyt.

Źródło:PAP

Najnowsze