Strona głównaWiadomościPolskaNapad na kantor w Łodzi. Kolumbijczykowi grozi 15 lat pozbawienia wolności

Napad na kantor w Łodzi. Kolumbijczykowi grozi 15 lat pozbawienia wolności

-

- Reklama -

Sąd Rejonowy Łódź – Śródmieście aresztował 22-letniego Kolumbijczyka podejrzanego o dokonanie napadu na kantor wymiany walut w Łodzi. Podejrzany sterroryzował pracownicę przedmiotem przypominającym pistolet i uciekł rabując ponad 204 tys. zł.

O zarzutach rozboju dla 22-letniego obywatela Kolumbii poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Paweł Jasiak.

- Reklama -

– W niedzielę podejrzany usłyszał zarzut dokonania rozboju, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień – powiedział PAP prokurator Jasiak.

Dodał, że ze względu na grożącą podejrzanemu wysoką karę i obawę jego ucieczki, prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W poniedziałek Sąd rejonowy Łódź Śródmieście uwzględnił w całości wniosek prokuratora.

Mężczyzna w ubiegły piątek rano wszedł do kantoru wymiany walut przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Przedmiotem podobnym do pistoletu sprawca sterroryzował przebywająca w kantorze pracownicę, przystawił jej lufę pistoletu do pleców i zażądał wydania gotówki.

Sprawca uciekł z łupem o wartości ponad 204 tys. zł. Narzędzie, służące mu do dokonania przestępstwa, odrzucił kilkadziesiąt metrów od miejsca napadu. Kom. Edyta Machnik, rzecznik prasowa KWP w Łodzi poinformowała, że obywatel Kolumbii do napadu użył pistoletu gazowego.

Kilkanaście godzin od chwili napadu podejrzany został zatrzymany w jednym z hoteli w Piotrkowie Trybunalskim. Według policjantów miał przy sobie większość skradzionych pieniędzy.

Źródło:PAP

Najnowsze