Strona głównaWiadomościPolityka"W d*pie mam, czy jest niezgodne". Burza w studio po słowach Sośnierza....

„W d*pie mam, czy jest niezgodne”. Burza w studio po słowach Sośnierza. Lewacy zawyli z oburzenia [VIDEO]

-

- Reklama -

Dobromir Sośnierz był gościem niedzielnej debaty na kanale „Super Expressu”. W studio były poseł Konfederacji starł się z przedstawicielami lewicy z koalicji rządzącej. Po tym występie nie było już czego zbierać.

Temat nielegalnych migrantów szturmujących polsko-białoruską granicę wywołał gorącą dyskusję w studio „Super Expressu”. Sośnierz, który w tej sprawie ma dość jednoznaczne stanowisko, rozprawiał się z lewakami, jednym po drugim.

Tych ludzi trzeba zdelegalizować i powsadzać do więzień – powiedział Sośnierz, odnosząc się do tzw. aktywistów, którzy „w jakikolwiek sposób przyczyniają się do wspomagania nielegalnej imigracji”.

Ponieważ nielegalna imigracja, jak sama nazwa wskazuje, jest nielegalna, czyli jest przestępstwem, to każdy, kto w jakikolwiek sposób zachęca, wspiera, pomaga takiemu przestępcy, powinien być traktowany również jak przestępca – podkreślił przedstawiciel Konfederacji.

Niezależnie od szlachetnych być może intencji tych odklejonych często od rzeczywistości ludzi, należy ich po prostu spacyfikować. To nie może być tak, że z podniesioną głową ludzie sabotują wysiłki naszych organów na granicy – dodał Sośnierz.

Pan wywołał grupę Granica i mówienie o odklejencach to jest dla mnie mocno zaskakujący sposób wyrażania swojej opinii na ten temat – zwrócił się do Konfederaty wiceminister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, Marek Krawczyk z Polski 2050.

Jak ktoś z pełną powagą mówi o tym, powtarza taką relację, że ktoś przez sześć dni płynął w wodzie i zmarznięty wychodził na brzeg i się nawet nie ogrzewał, to jest odklejeńcem – odparł Sośnierz.

Burza po słowach Sośnierza

Granica, co jest oczywiste i wszyscy się tutaj na pewno zgadzamy, powinna być bezpieczna, szczelna i nie powinni jej przekraczać nielegalni imigranci – powiedział Krawczyk. – Niemniej jednak, jeżeli tak się wydarzy i jest jakaś osoba na terytorium naszego kraju…

Nielegalnie – wtrącił Sośnierz.

Nielegalnie być może, tak, bo w jakiś sposób trafiła – kontynuował Krawczyk, ale w zdanie wtrącił mu się były europoseł, niemalże wykrzykując: „To należy ją wykopać natychmiast z powrotem”.

I jest to niezgodne… – oburzyła się poseł Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, co Sośnierz skwitował stwierdzeniem: „A w d*pie mam, czy jest niezgodne”. – Należy to zrobić w interesie naszego państwa – podkreślił Sośnierz.

Całe szczęście, że nie będzie Pan o tym decydował – skwitowała Jachira.

Zobaczymy, róbcie tak dalej, to myślę, że będę decydował – odparł Sośnierz.

Opowieści Diduszko-Zyglewskiej

To jednak nie była ostatni potyczka polityka Konfederacji, gdyż w trakcie trwania programu zmierzył się jeszcze z Agatą Diduszko-Zyglewską z Lewicy.

Czy gdyby nas Polaków w historii traktowano tak, jak Pan teraz proponuje potraktować ludzi… nikt z nas nie mówi, że należy wpuszczać wszystkich, którzy chcą wjechać do Unii Europejskiej, natomiast Pan proponuje, żeby ludzi, którzy zamarzają, którzy potrzebują pomocy medycznej – mówiła przedstawicielka Lewicy.

Którzy są przestępcami – wtrącił Sośnierz, na co Diduszko-Zyglewska odparła, że jest tak według przedstawiciela Konfederacji, po czym wróciła do swojego wywodu:

„Gdyby tak traktować Polaków, którzy na początku lat 80. przez zieloną granicę uciekali do Niemiec i tam byli w obozach dla uchodźców, dokładnie tak jak teraz ci ludzie tu. Polska emigracja z XIX wieku, Polska emigracja do Anglii itd. Polska jest krajem, który dzięki solidarności innych krajów przetrwał potworne rzeczy”.

Polacy nie forsowali siłą granicy. Pani obraża naszych imigrantów porównujących do tych dzikusów, którzy taranują granicę? To jest plucie na pamięć naszych przodków. Co pani opowiada w ogóle? Pani jest kolejnym odklejeńcem, którego trzeba odsunąć od władzy – podsumował Sośnierz.

Najnowsze