Strona głównaWiadomościPolskaRząd dopina umowę z Ukrainą o bezpieczeństwie. Do czego się zobowiązali?

Rząd dopina umowę z Ukrainą o bezpieczeństwie. Do czego się zobowiązali?

-

- Reklama -

Zakończyła się ostatnia runda negocjacji między Ukrainą a Polską w sprawie dwustronnej umowy o bezpieczeństwie – poinformowała w piątek kancelaria prezydenta Ukrainy.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie kancelarii Wołodymyra Zełenskiego czytamy, że negocjacje poprowadził po stronie ukraińskiej wiceszef kancelarii Ihor Żowkwa, a polskiej delegacji przewodniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Robert Kupiecki.

„Nasze zespoły negocjacyjne wykonały trudną pracę, a teraz jesteśmy bliscy zawarcia dwustronnej umowy o bezpieczeństwie” – ocenił Żowkwa.

„Rola Polski w udzielaniu pomocy Ukrainie i przybliżeniu naszego zwycięstwa jest nie do przecenienia. To będzie naprawdę ambitne porozumienie, odzwierciedlające większość naszych osiągnięć i wspólne plany na przyszłość” – dodał.

Obie strony zaplanowały dalsze działania, które mają na celu sfinalizowanie dwustronnej umowy i podpisanie jej w najbliższej przyszłości – dodano w komunikacie (https://tinyurl.com/2czvb7kz).

Ukraina i Polska chcą podpisać porozumienie zgodnie ze zobowiązaniem przyjętym na zeszłorocznym szczycie NATO w Wilnie powziętym przez wszystkie państwa G7 oraz 25 innych krajów, w tym Polskę. Jak podaje kancelaria prezydenta Zełenskiego, do tej pory Ukraina zawarła 17 dwustronnych umów o bezpieczeństwie.

Źródło:PAP

Najnowsze