Strona głównaWiadomościPolskaAlert RCB. Zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy z Białorusią

Alert RCB. Zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy z Białorusią

-

- Reklama -

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w piątek do odbiorców w części województw podlaskiego i lubelskiego alert o zakazie przebywania w strefie przyległej do granicy państwowej z Białorusią.

„Uwaga! Alert RCB. Uwaga! Zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy państwowej z Białorusią. Stosuj się do poleceń służb. Bądź czujny i informuj o podejrzanych osobach” – poinformowano na platformie X.

Alert RCB został wysłany do odbiorców na terenie części województwa podlaskiego i lubelskiego.

Rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Białorusią ukazało się w środę w Dzienniku Ustaw. Podstawą do jego wprowadzenia jest ustawa o ochronie granicy. Zakaz będzie obowiązywał przez 90 dni.

Zgodnie z rozporządzeniem strefa zakazu przebywania obejmuje 60,67 km granicy na odcinku położonym w zasięgu terytorialnym Placówek Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i w Czeremsze.

Na odcinku 44,55 km obszar objęty zakazem ma szerokość 200 m od linii granicy państwowej, a na odcinku 16,12 km, położonym w rejonie rezerwatów przyrody, strefa ma szerokość ok. 2 km.

Źródło:PAP

Najnowsze