Strona głównaWiadomościŚwiatMelinda Gates wspiera miliardem dolarów aborcjonistów

Melinda Gates wspiera miliardem dolarów aborcjonistów

-

- Reklama -

Pod hasłem „promowania praw kobiet”, Melinda Gates przekaże 1 miliard dolarów dotacji na promowanie „prawa do aborcji”. Duża część tej dotacji ma zasilić konta stowarzyszeń proaborcyjnych, a pieniądze mają być przekazywane w ciągu najbliższych dwóch lat.

Pani Gates prowadzi kampanię na rzecz aborcji na skalę globalną. Korzysta tu z wcześniejszych „działań filantropijnych” prowadzonych w ramach Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Fundusze przeznaczone są dla różnych organizacji, m.in. dla Centrum Praw Reprodukcyjnych i The 19th. Centrum Praw Reprodukcyjnych to grupa proaborcyjna znana już od kilkudziesięciu lat ze zwalczania przepisów pro-life.

W 2024 roku budżet wydatkowy zatwierdzony w Fundacji Gatesów wyniesie 8,6 miliarda dolarów. W 2023 fundacja miala do dyspozycji 8,3 miliarda dolarów, w 2022 – 7 miliardów. Fundacja Gatesów jest od lat stałym darczyńcą na rzecz Planned Parenthood, przekazując od chwili jej powstania ponad 94 miliony dolarów, w tym 10,5 miliona dolarów tylko w 2022 roku.

Fundacja Gatesów angażuje także we wspieranie innych organizacji proaborcyjnych, w tym Europejskiego Forum Parlamentarnego ds. Seksualnych. Gates zamierza kontynuować misję proaborcyjną, chociaż przedstawia to jako inicjatywę w ramach „walki o prawa kobiet”. Zabijanie dziecka przez matkę, trudno jednak nazywać „prawem”.

Skoro już przy tym temacie jesteśmy, to zauważmy, że Gates wydaje jeszcze przynajmniej prywatne fundusze. Kiedy jednak Departament Stanu USA finansuje wydarzenia związane z „miesiącem dumy LGBT” (wybrano tu czerwiec) na całym świecie, w tym programy dla dzieci, to już zakrawa na skandal.

Według danych federalnych dotyczących dotacji, niektóre z finansowanych wydarzeń „tęczowych” są skierowane do dzieci. Administracja Bidena finansuje m.in. festiwal filmów gejowskich, konferencję społeczności LGBT i inne podobne wydarzenia m.in. w Australii, Czechach i Bułgarii.

Amerykańscy podatnicy pokrywają koszty „Tygodnia Dumy” LGBT w czeskim Brnie. W programie jest czytanie „gejowskiej literatury dziecięcej” i „piknik dla młodzieży gejowskiej”, czy „nabożeństwo akceptacji osób LGBT” prowadzone przez „ksiądzynię” z czeskiego kościoła husyckiego.

Amerykańscy podatnicy dopłacą również do Sofia Pride w Bułgarii. Departament Stanu USA przeznaczył na wydarzenie, które odbędzie się 22 czerwca, około 15 000 dolarów. Poza Europą Departament Stanu USA przeznaczył fundusze na Better Together, australijską „konferencję społeczności LGBTIQA+” zaplanowaną na 13–15 czerwca. Itd., itp.

Źródło: IFN

Najnowsze