Strona głównaWiadomościPolskaNASZ NEWS! Braun pozbył się ukraińskiej flagi. "Przekazuję do konsulatu w Krakowie"...

NASZ NEWS! Braun pozbył się ukraińskiej flagi. „Przekazuję do konsulatu w Krakowie” [VIDEO]

-

- Reklama -

We wtorek 4 czerwca poseł Konfederacji i kandydat do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Braun opublikował nagranie z Krakowa. Widać na nim, jak zdejmowana jest flaga ukraińska. Poseł dokonał tego własnymi rękami.

Na Kopcu Kościuszki w Krakowie znajdują się trzy maszty na flagę. Na jednym z nich wisiała flaga Ukrainy – na pozostałych dwóch Polski.

Grzegorz Braun zamieścił na portalu X nagranie, na którym widać moment zdejmowania flagi ukraińskiej.

„Flagę UKR 🇺🇦, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu👇, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie” – napisał. Z naszych informacji wynika, że poseł dokonał tego własnoręcznie.

„Ukropol vs. Polska.
Wybór jest prosty.
Kraków to nasz piastowski gród.
Tu jest Polska 🇵🇱🇵🇱🇵🇱” – napisał na portalu X działacz Konfederacji Korony Polskiej Wojciech Siński, zamieszczając zdjęcia z Kopca Kościuszki „przed” i „po” akcji Brauna.

Przypomnijmy, że poseł Braun wielokrotnie zwracał uwagę na problem ukraińskich flag, które od czasu pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę pojawiają się gęsto w naszej przestrzeni publicznej. W marcu 2022 roku polityk Konfederacji zwracał uwagę, że wywieszone w polskim Sejmie flagi Ukrainy wiszą niezgodnie z protokołem – tzn. na miejscu gospodarza.

„Czy to już Ukro-Polin? Kto tu jest gospodarzem? Biało-czerwona wywieszona przez Kancelarię Sejmu SPRZECZNIE z protokołem flagowym” – pisał Braun w mediach społecznościowych.

W tej sprawie poseł zadzwonił nawet do dowódcy zmiany Straży Marszałkowskiej. – Straż Marszałkowska jest w prawdzie Bogu ducha winna, to chyba jedyna służba, której byśmy tutaj nie wymieniali… – stwierdził polityk.

Dodzwaniając się do odpowiedniej osoby Braun zaalarmował: – Flagi […] ktoś je nie właściwie zawiesił. Proszę to traktować jako zawiadomienie formalne, publiczne i bardzo proszę zrobić z tym porządek – zaapelował poseł.

Na koniec rozmowy poseł dodał: – Bezpiecznej służby życzę, ale obchodźmy się z biało-czerwoną jak należy.

Braun apelował także w przeddzień 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej dokonanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów.

– Formalnie wnioskuję o odroczenie tego posiedzenia do czasu demontażu flag obcego państwa, które powisają na tym budynku, a w kontekście antypolskiej polityki reżimu kijowskiego te flagi obrażają pamięć pomordowanych i żywych – dodał polityk.

– Ogarnijcie się, zdejmijcie te flagi – apelował, już po tym, jak marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyłączyła mu mikrofon.

Najnowsze