Strona głównaWiadomościŚwiatRosyjskie rakiety uderzyły blisko polskiej granicy. Trafiły w trzy obiekty infrastruktury krytycznej

Rosyjskie rakiety uderzyły blisko polskiej granicy. Trafiły w trzy obiekty infrastruktury krytycznej

-

- Reklama -

Podczas zmasowanego rosyjskiego ataku w nocy z piątku na sobotę pociski manewrujące trafiły w trzy obiekty infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy – poinformował szef wojskowych władz obwodowych Maksym Kozycki. Cztery osoby zostały ranne – dodał.

„Podczas długotrwałego nalotu, który trwał od godz. 3.29 do 6.10, sześć pocisków manewrujących trafiło w trzy obiekty infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim. Doszło do zniszczeń” – napisał Kozycki na Telegramie.

Przekazał, że ostatniej nocy jednostki Dowództwa Lotnictwa „Zachód” zniszczyły nad obwodem lwowskim 16 pocisków manewrujących Ch-101/Ch-555 i Kalibr oraz cztery drony bojowe Shahed-131/136.

„Według zaktualizowanych informacji cztery osoby zostały niestety ranne w wyniku nocnego ataku wroga na obiekt infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim. Osoby te zostały hospitalizowane. Ich stan jest średni” – zaznaczył Kozycki.

W sobotę nad ranem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało na platformie X, że w związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Rosji aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne oraz uruchomiono niezbędne procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej Polski.

Kilka godzin później tym samym kanałem przekazano, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej.

Zmasowany atak rakietowy lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej objął całe terytorium Ukrainy, w tym obwody graniczące z Polską. Wojsko Polskie zapewniło, że na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

Źródło:PAP

Najnowsze