Strona głównaWiadomościŚwiatGroźba użycia broni jądrowej, "pierdziele z NATO" i "była Ukraina". Były prezydent...

Groźba użycia broni jądrowej, „pierdziele z NATO” i „była Ukraina”. Były prezydent Rosji oszalał?

-

- Reklama -

Wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew oznajmił w piątek w mediach społecznościowych, że Zachód może przeliczyć się w ocenach, iż Moskwa nie użyje taktycznej broni jądrowej, i że „nikt nie może wykluczyć, że obecny konflikt nie przejdzie w ostatnią fazę”.

W komentarzu w serwisie Telegram były prezydent Rosji nazywa przedstawicieli Sojuszu Północnoatlantyckiego „pierdzielami z NATO”, a zaatakowaną przez Rosję Ukrainę „byłą Ukrainą”. Utrzymuje, że broń dalekiego zasięgu używana przez Ukrainę „już dzisiaj bezpośrednio jest kontrolowana przez wojskowych krajów NATO”. Ocenia, że jest to „udział w wojnie przeciw Rosji” i że „takie działania mogą stać się casus belli”.

Miedwiediew, który również wcześniej groził krajom zachodnim, oznajmił, że Ukraina i jej sojusznicy „dostaną odpowiedź o tak niszczącej sile, że Sojusz po prostu nie będzie mógł powstrzymać się przed zaangażowaniem w konflikt”. Określił wprost obecną wojnę z Ukrainą jako „konflikt wojenny z Zachodem”.

Oznajmił, nie podając konkretów, że „trwa stała eskalacja mocy używanego uzbrojenia natowskiego” i że „wobec tego dzisiaj nikt nie może wykluczyć przejścia konfliktu w jego ostatnią fazę”. Niegdysiejszy prezydent Rosji na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa w lutym 2022 roku, trzy dni przed inwazją na Ukrainę, był wśród najgorętszych zwolenników uznania przez Moskwę niepodległości Donbasu, co stało się pretekstem do inwazji na sąsiedni kraj.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze