Strona głównaWiadomościPolskaTAK wyglądał atak na polską granicę. Straż Graniczna publikuje WSTRZĄSAJĄCY film

TAK wyglądał atak na polską granicę. Straż Graniczna publikuje WSTRZĄSAJĄCY film [VIDEO]

-

- Reklama -

Do szpitala trafił żołnierz raniony nożem przez migranta na granicy z Białorusią. Stan rannego jest stabilny – poinformowała mjr Magdalena Kościńska, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Straż Graniczna ujawniła wstrząsający film prezentujący całe zdarzenie.

Do ataku na żołnierza doszło ok. godz. 4.30 we wtorek, na polsko-białoruskiej granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie).

Tragedia na granicy. Migrant ugodził nożem polskiego żołnierza

„W czasie realizacji zadań, wykonywania patrolu wzdłuż granicy, żołnierz został pchnięty nożem przez migranta, który znajdował się po stronie białoruskiej” – powiedziała mjr Kościńska. Jak dodała, napastnik przełożył rękę przez szczeliny między przęsłami stalowej zapory i w ten sposób zadał cios w okolice żeber.

Żołnierz ugodzony nożem przez migranta trafił do szpitala. Stan rannego jest…

„Ostatnio spotykamy się z bardzo dużą agresją ze strony migrantów. Strzelają z procy, rzucają kamieniami, żołnierze cały czas starają się reagować” – dodała mjr Kościńska.

W wydanym we wtorek komunikacie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych podało, że ranny, który jest żołnierzem służącym na granicy w ramach WZZ Podlasie, trafił do szpitala w Hajnówce. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina rannego została powiadomiona oraz objęta opieką psychologiczną i wsparciem ze strony wojska” – podano.

Straż Graniczna upubliczniła film, pokazujący ostatni atak na polską granicę:

Najnowsze