Strona głównaWiadomościPolskaMentzen: Przygotowaliśmy pięć zadań Konfederacji, żeby nikt nie miał wątpliwości

Mentzen: Przygotowaliśmy pięć zadań Konfederacji, żeby nikt nie miał wątpliwości

-

- Reklama -

Odrzucenie Zielonego Ładu to jedno z kilku zadań dla przyszłych europosłów Konfederacji, przedstawionych w poniedziałek przez lidera ugrupowania Sławomira Mentzena. Na katowickim rynku odbyło się spotkanie z wyborcami przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

„Przygotowaliśmy pięć zadań Konfederacji, żeby nikt nie miał wątpliwości. Nasi europosłowie za rok, dwa czy pięć nie powiedzą, że zostali źle zrozumiani, że byli przeciwko Zielonemu Ładowi, tak jak PiS, ale trzeba było go przyjąć, bo coś tam, coś tam. My mówimy twardo – powstrzymamy Zielony Ład, powstrzymamy nielegalnych migrantów, będziemy sprzeciwiać się przyjęciu waluty euro, zablokujemy nowe unijne podatki i nie zgodzimy się na nowe traktaty” – wyliczał Mentzen.

Podkreślił, że z polskiej perspektywy szczególnie ważna jest obrona prawa weta, którego użycie mogłoby zablokować m.in. pakt migracyjny.

Inny z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak przekonywał z kolei, że Polska potrzebuje w Unii Europejskiej nowego impulsu i silnej reprezentacji, co – w jego ocenie – gwarantują kandydaci tego ugrupowania.

„Z innych państw, nawet jeśli przyjeżdża socjalista, to jest świadomy racji stanu, świadomy interesu gospodarczego swojego państwa. Socjalizm ma na użytek wyborców, na użytek polityki europejskiej często ma twardy nacjonalizm gospodarczy elit biznesowych swojego państwa” – mówił Bosak. Jego zdaniem „z Polski przyjeżdżają po prostu łajzy, które sprzedają polskie interesy”.

Dodał, że należy rozliczyć polityków, którzy udawali, że zamierzają uratować górnictwo w Polsce, a „za plecami społeczeństwa (…) negocjowali różne programy o jego całkowitej likwidacji”. Zaznaczył, że wszystkich miejsc pracy w tradycyjnym przemyśle nie da się zastąpić miejscami pracy w tzw. „zielonym przemyśle”.

W spotkaniu z wyborcami w Katowicach udział wzięli także inni politycy Konfederacji: Konrad Berkowicz, Ewa Zajączkowska-Hernik, Marcin Sypniewski, Robert Grajny, Roman Fritz, Dobromir Sośnierz, Grzegorz Płaczek, Hanna Boczek i Sebastian Sarré.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 r.

Źródło:PAP

Najnowsze