Strona głównaWiadomościŚwiatPapież Franciszek ma dość gejostwa w Kościele

Papież Franciszek ma dość gejostwa w Kościele

-

- Reklama -

W kategorycznych słowach papież Franciszek wypowiedział się przeciwko obecności homoseksualistów w seminariach. Słowa te padły podczas zamkniętego spotkania z włoskimi biskupami. Papież zaskoczył ich, używając wyjątkowo ostrego określenia pod adresem gejów – twierdzi włoski portal Dagospia.

Zwracając się do około 200 biskupów z Konferencji Episkopatu Włoch, papież zaapelował o większą selekcję w przyjmowaniu kandydatów do seminarium i ocenił, że jest za dużo „gejostwa”. Słowo, którego użył według włoskiego portalu – frociaggine – jest nadzwyczaj ostre.

Watykaniści odnotowują radykalne przejście od głośnej wypowiedzi Franciszka z początku jego pontyfikatu: „kim jestem, by oceniać homoseksualistów?” do tej zacytowanej bardzo nieprzychylnej oceny.

Watykan nie odpowiedział dotychczas na prośby watykanistów o oficjalny komentarz lub odniesienie się do informacji portalu.

Przypomina się, że o kwestii bardziej skrupulatnej oceny kandydatów do seminariów, także pod kątem ich orientacji, dyskutuje się w Kościele od lat.

Źródło:PAP

Najnowsze