Strona głównaOpinieElon Musk o tym, co się dzieje w Warszawie: Kopiują głupie rzeczy...

Elon Musk o tym, co się dzieje w Warszawie: Kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd

-

- Reklama -

Elon Musk, właściciel m.in. platformy mediów społecznościowych X, Tesli, czy SpaceX, skomentował lewicowe zmiany, które zachodzą w Warszawie.

„Gazeta Wyborcza”, powołując się wewnętrzne rozporządzenie podpisane przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, napisała, że „Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach”.

Sprawę skomentował na platformie X Rafał Trzaskowski. „Każdy ma prawo do swojej wiary (lub jej braku). Także urzędnicy i urzędniczki. A każdy, kto przychodzi do urzędu załatwić swoją sprawę, ma prawo czuć się jak w neutralnym urzędzie. Po prostu” – napisał prezydent stolicy.

„Nie dajmy się zwariować. Nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią. Stolica zawsze będzie też szanować swoją tradycję – stąd elementy religijne choćby podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Ale Polska jest państwem świeckim. A Warszawa jest tego państwa stolicą. Kropka” – podkreślił Trzaskowski.

Dodał, że „Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”.

Wcześniej rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Monika Beuth tłumaczyła w rozmowie z PAP, że „prezydent zawsze mówił, że urząd powinien być miejscem świeckim, ale nikt nie chce tu walczyć z tradycją”.

W tym samym piśmie, o którym napisała „GW”, mowa jest m.in. o stosowaniu neutralnych płciowo zaimków, by nie urażać osób ze społeczności LGBTQ.

To, co dzieje się w stolicy Polski, jest komentowane za granicą. Użytkownik portalu X, Ian Miles Cheong, udostępnił artykuł na ten temat i napisał: „Polska staje się ekstremalnie woke„.

Jego wpis skomentował sam właściciel tej platformy – Elon Musk. Miliarder napisał: „Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd”.

Źródło:X, PAP

Najnowsze