Strona głównaWiadomościPolitykaZapałowski może stracić miejsce w komisji sejmowej. Braun: Jakież to żałosne i...

Zapałowski może stracić miejsce w komisji sejmowej. Braun: Jakież to żałosne i łajdackie zarazem

-

- Reklama -

Andrzej Zapałowski z Konfederacji Korony Polskiej może stracić miejsce w składzie Komisji Obrony Narodowej. Wcześniej z komisji usunięto Grzegorza Brauna.

– Zgłosiłem ten problem do szefa Klubu KO Zbigniewa Konwińskiego. Sprawa jest analizowana – mówi Paweł Suski z KO, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej z KO. To właśnie on walczy o wykluczenie Zapałowskiego z komisji.

– Chciałbym uświadomić wysoką komisję, że wśród posłów Komisji Obrony Narodowej znajdują się osoby o sympatiach prorosyjskich. To powszechnie znana informacja i być w może w kontekście sędziego Szmydta też wymagałoby ten temat wyjaśnić – mówił o konfederacie wiceprzewodniczący.

– Czuję niepokój i dyskomfort związane z zasiadaniem pana posła w komisji. Biorąc pod uwagę jego sympatie polityczne, ostrożność powinna być na najwyższym poziomie – mówi Suski.

Zapałowski jest z zawodu jest geopolitykiem i wykładowcą akademickim. Polityk ma stopień naukowy doktora habilitowanego. Konfederata w rozmowie z „Rzecząpospolitą” skomentował próby wyrzucenia go z komisji. – Zanim zostałem posłem, przez trzy lata byłem oficerem w Wojskach Obrony Terytorialnej, gdzie podlegałem szczególnemu reżimowi. Niemal cała moja kariera jest związana z Akademią Obrony Narodowej, gdzie robiłem doktorat i habilitację – powiedział Zapałowski.

Pomysł, by kolejną osobę z Konfederacji Korony Polskiej wykluczyć z prac komisji, skomentował w swoich mediach społecznościowych także Grzegorz Braun. „Jakież to żałosne i łajdackie zarazem👇 atak funkcjonariuszy frontu ideologicznego z ⁦@rzeczpospolita na jednego z najbardziej kompetentnych parlamentarzystów #MuremZaZapałowskim🇵🇱” – napisał polityk.

Najnowsze